KONYA ILGIN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILINÇ, 2017-2018 Eğitim öğretim yılı birinci yarıyıl döneminin bitmesi ve yarıyıl tatilinin başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Yarıyıl Tatili Mesajı

19 Ocak 2018 tarihi itibari ile 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının dönemini;  10.319 öğrencimiz 744 öğretmenimizle  tamamlamış bulunuyoruz.

Özverili çalışmalarıyla başarılı bir dönem geçirmemize vesile olan tüm yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve katkı sağlayan velilerimizi kutluyorum.

Sevgili öğrencilerim, Karnenizdeki değerlendirmeleri başarı ya da başarısızlık göstergesi değil, güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit aracı olarak görmelisiniz. Eğitim de önemli olan bir taraftan akademik yönden donatılırken diğer taraftan da milli ve manevi değerlerle şekillenmeniz ve hayata dair hedeflerinizin olmasıdır. Bu tatil süresince kendinize zaman ayırmanızı, milli ve manevi değerlerinize katkı sağlayacak kitaplar okumanızı tavsiye ederim.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, sizlere emanet edilen, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin;   sosyal, zihinsel, ruhsal, milli ve manevi  yönleriyle gelişmelerine sağladığınız katkılar her şeyden önemli ve değerlidir. Sizlerin ifa ettiğiniz kutsal görevinizle, büyük ve güçlü Türkiye’nin kutlu ilerleyişinde önemli bir yere sahip olduğunuzu âcizane ifade etmek isterim.

Saygıdeğer velilerimiz, Çok değer verdiğiniz  çocuklarınız sizler için olduğu kadar bizler içinde değerlidir. Onları başkalarıyla kıyaslamak yerine; farklılıklarını anlamaya çalışarak, onları destekleyerek, özgüvenlerine katkı sağlayarak, onlarla vakit geçirerek başarılarına büyük katkı sağlayacağınızı unutmayalım.

Bu duygularla öğretmen öğrenci ve velilerimize iyi bir tatil dönemi dilerim.

Mustafa KILINÇ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Mh. Alparslan Türkeş Cad. Hükümet Konağı Kat4 Ilgın/KONYA - 03328816565

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.